Play

Odcinek 38

Permakultura w Pracowni Boruja

Dzisiaj astronomiczny Pierwszy Dzień Wiosny, sezon w Pracowni Boruja czas zacząć! Tylko że my nie czekaliśmy na wiosnę. Całą zimę i przedwiośnie spędziliśmy na załatwianiu papierów, szukaniu wykonawców, porządkach w chałupie, szopach i ogrodzie. Ubrani w zimowe kurtki, leginsy pod spodniami i grube czapki przenosiliśmy, zamiataliśmy, wykopywaliśmy i znowu wkopywaliśmy… A po powrocie do domu, przy kubku gorącej kawy rozpisywaliśmy harmonogram prac, pisaliśmy mnóstwo maili i wniosków o granty.

Przede wszystkim jednak trwały prace nad przygotowaniem strony internetowej Pracowni Boruja, strony poświęconej tylko Pracowni i naszym przygotowaniom do otwarcia w 2020 roku.

Strona Pracownia Boruja rusza 21 marca, w pierwszy kalendarzowy Dzień Wiosny, jeżeli słuchasz tego podcastu 20 marca to musisz poczekać jeszcze jeden dzień 🙂
A jeżeli słuchasz później, gorąco zapraszam tutaj: PRACOWNIA BORUJA. Strona jest naprawdę piękna i jestem z niej bardzo dumna 🙂

W tym odcinku opowiadam także o naszych sukcesach (a jest ich kilka), o piaskowaniu dwustuletnich desek (dech właściwie), o energicznej Pani Grażynie i o permakulturze.

Permakultura zajmuje w moim sercu bardzo dużo miejsca. Od czasu rozmowy z Łukaszem Nowackim (linki do podcastów niżej) dużo czytałam, oglądałam, pytałam, planowałam i projektowałam. Jesienne nasadzenia drzew i krzewów w Pracowni są już wykonane zgodnie z zasadami permakultury. Techniki i idea za nią stojąca bardzo do mnie przemówiły i są w zgodzie z moim postrzeganiem świata.

Początkowo obojętny Rafał też zaraził się moim entuzjazmem. W tym odcinku posłuchasz naszej półprywatnej rozmowy na temat permakultury, masowości, rolnictwa ekologicznego i Truskawkowego Pola 🙂

Wiosna przyszła, nowy sezon przed nami. Nie mogę się już go doczekać!
Zapraszam do słuchania 🙂

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których opowiadam o Pracowni: 

Albo do wysłuchania odcinków, w których poruszam zbliżone tematy:

Pracownia Boruja
Pracownia Boruja
Pracownia Boruja

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl