fbpx

Kiedy znajomym ogrodnikom opowiadam o permakulturze, pierwsze co słyszę to „perma co?” A potem otwierają oczy ze zdziwienia, że ogrodu nie trzeba podlewać, nie ma na nim chwastów, marchewki nie sieje się w równych rządkach, a rośliny współgrają ze sobą w idealny sposób wspomagając się i chroniąc nawzajem przed szkodnikami.

Raj na ziemi? Ideał ogrodu? Na pewno sposób życia, który powinno się znać. A jak się już pozna, to zacznie się czerpać tę wiedzę pełnymi garściami. Ale czy permakultura to tylko inny sposób uprawy ogrodu? Czy może chodzi w niej o znacznie więcej?

O permakulturze rozmawiam z Łukaszem Nowackim, Dyrektorem Zarządzającym Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury, Miałam do Łukasza wiele pytań i z jednego zaplanowanego odcinka nagle zrobiły się dwa. Dzisiaj zapraszam Was do części pierwszej rozmowy o permakulturze. Część druga będzie dostępna za 2 tygodnie, 18 kwietnia 2018r.

 

O czym jest rozmowa? 

  • Co to w ogóle jest permakultura? Na czym polega idea i jakie są jej główne zasady?
  • Jakie są główne narzędzia i techniki używane w permakulturze?
  • Jak zrobić wyniesioną grządkę i kompostownik?
  • Czy można mieć pełnowartościowy ogród na balkonie?
  • Czy trzeba stosować wszystkie elementy permakultury, żeby powiedzieć o sobie „uprawiam permakulturowy ogród?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This