fbpx

Kiedy znajomym ogrodnikom opowiadam o permakulturze, pierwsze co słyszę to „perma co?” A potem otwierają oczy ze zdziwienia, że ogrodu nie trzeba podlewać, nie ma na nim chwastów, marchewki nie sieje się w równych rządkach, a rośliny współgrają ze sobą w idealny sposób wspomagając się i chroniąc nawzajem przed szkodnikami.

Raj na ziemi? Ideał ogrodu? Na pewno sposób życia, który powinno się znać. A jak się już pozna, to zacznie się czerpać tę wiedzę pełnymi garściami. Ale czy permakultura to tylko inny sposób uprawy ogrodu? Czy może chodzi w niej o znacznie więcej?

O permakulturze rozmawiam z Łukaszem Nowackim, Dyrektorem Zarządzającym Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury, Miałam do Łukasza wiele pytań i z jednego zaplanowanego odcinka nagle zrobiły się dwa. Dzisiaj zapraszam Was do części pierwszej rozmowy o permakulturze. Część druga będzie dostępna za 2 tygodnie, 18 kwietnia 2018r.

 

O czym jest rozmowa? 

  • Co to w ogóle jest permakultura? Na czym polega idea i jakie są jej główne zasady?
  • Jakie są główne narzędzia i techniki używane w permakulturze?
  • Jak zrobić wyniesioną grządkę i kompostownik?
  • Czy można mieć pełnowartościowy ogród na balkonie?
  • Czy trzeba stosować wszystkie elementy permakultury, żeby powiedzieć o sobie „uprawiam permakulturowy ogród?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This