Pierwszy odcinek rozmowy z Łukaszem Nowackim, Dyrektorem Zarządzającym Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury o permakulturze spowodował niemałe poruszenie. Dostałam masę maili i wiadomości prywatnych, komentarze na blogu i Facebooku. I bardzo, bardzo mnie to cieszy. Bo permakultura to nie tylko trochę inny sposób uprawy ogrodu – to styl życia zgodny z naturą, obserwujący ją niż zmieniający. W ekosystemie permakulturowym ważne są rośliny, gleba, mikro i makro zwierzęta, ludzie i ich współpraca ze sobą dla dobra środowiska.

Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania drugiej części rozmowy o permakulturze, a pierwszej części możecie wysłuchać TUTAJ.

O czym jest rozmowa? 

  • Co to jest uprawa współrzędna i czym jest gildia trzech sióstr?
  • Dlaczego truskawki dobrze sadzić obok czosnku a marchewki nie należy siać w prostych rządkach?
  • Czy w permakulturze dopuszczone jest użycie maszyn?
  • Jak radzić sobie z problemem ślimaków bezmuszlowych?
  • Ile trzeba mieć pieniędzy żeby założyć ogród permakulturowy?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów (np. Podcast Addict lub Podcast Republic). Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This