fbpx

Gdy zaczęłam wchodzić w „zielony świat” odkryłam kilka jego poziomów czy też stref. Pierwszy to oczywiście naturalne kosmetyki i mydła, potem był ruch zero waste i uprawianie ogrodu zgodnie z zasadą permakultury. Ostatnio zafascynowałam się hortiteriapią i po Waszych reakcjach na odcinek podcastu nr 10, w którym po raz pierwszy przedstawiam pojęcie hortiterapii, wiem, że Was też zainteresowała ta dziedzina wiedzy. Przypomnę tylko dla osób, które nie słuchały odcinka nr 10, że hortiterapia to leczenie roślinami, metoda wspomagająca leczenie tradycyjne.

W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Panią Agnieszką Krzymińską, dr habilitowaną na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Mnie, jako laikowi, wydawało się, że hortiterapia to bardzo wąska specjalizacja, a tymczasem na konferencji
21 sierpnia 2018 roku poświęconej właśnie hortiterapii, okazało się, że to jest bardzo szeroka dziedzina wiedzy, która obejmuje nie kilka a kilkanaście specjalizacji…

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Jest Zielono o hortiterapii. Ciekawa rozmowa z bardzo mądrą kobietą 🙂

O czym jest rozmowa?

  • W których sklepach można kupić jadalne kwiaty?
  • Jak przyrządzać kwiaty, żeby nadawały się do jedzenia?
  • Czy tkaniny mogą leczyć i co mają z tym wspólnego rośliny barwierskie?
  • Jak do hortiterapii odnoszą się lekarze?
  • Kiedy będzie kolejna konferencja o hortiterapii w Poznaniu?
  • Jakie studia/ kursy należy skończyć, żeby zostać hortiterapeutą?
  • Jakie książki o hortiterapii poleca pani dr. hab. Agnieszka Krzymińska?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku

 

Szkoły wyższe, które prowadzą studia i kursy z zakresu hortiterapii

 

Zapraszam również do wysłuchania odcinka nr 10, w którym również o hortiterapii rozmawiam z Gabrielą Walerych.

Jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono. Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie

Miłego zielonego dnia,

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Zdunek

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This