fbpx

W dzisiejszym odcinku podcastu Jest Zielono będziemy rozmawiać o leczeniu. Ale takim innym podejściu do leczenie. Hipoterapia, dogoterapia czy fitoterapia są powszechnie znane i nikt już nie podważa zalet takiego typu leczenia wspomagającego. A hortiterapia? Czyli leczenie roślinami? Czy jest to w ogóle możliwe i czy to ma sens? Co prawda Hipokrates twierdził, że „przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie” ale czy ma to odniesienie do czasów obecnych?

O hortiterapii rozmawiam z Gabrielą Walerych, ogrodniczką i hortiterapeutką prowadzącą firmę Hortineo.

O czym jeszcze jest rozmowa?

 • Co to w ogóle jest hortiterapia? Czym jest hortiterapia czynna i bierna?
 • Czy trzeba mieć specjalne uprawnienia, żeby być hortiterapeutą?
 • Jak do hortiterapii odnoszą się lekarze?
 • Jakie konkretne gatunki roślin stosowane w tym leczeniu? Czy ważny jest ich kolor, kształt, zapach?
 • Czym jest ścieżka bosych stóp?
 • Czy w domowych warunkach można zacząć leczenie roślinami?
 • Czy w Polsce są wyspecjalizowane ośrodki hortiterapeutyczne?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku

 • Tutaj możecie znaleźć Gabrielę Walerych – Hortineo.pl oraz na facebooku
 • Strona internetowa Ogród leczy oraz Ogród leczy na fb
 • Artykuł o hortiterapii autorstwa Gabrieli w Lider Biznesu
 • Konferencja poświęcona hortiterapii w Poznaniu (21 sierpnia) organizowana przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
 • Książka „Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni”, autor Williams Florence. Podaję link do pierwszego lepszego sklepu 😛
 • Bardzo fajny artykuł o hortiterapii opublikowany na portalu Nauka w Polsce. Zwrocie uwagę na pisownię słowa hortiteriapia w adresie strony 😛

Szkoły wyższe, które prowadzą studia i kursy z zakresu hortiterapii

 

Jeżeli zainteresował Cię ten temat to zapraszam również do wysłuchania odcinka nr 3 i 4, w którym z Łukaszem Nowackim rozmawiam o permakulturze.

I jeszcze napiszę tutaj coś o czym wspominałam w podcaście:

Jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono. Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie

 

Miłego zielonego dnia,

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Zdunek

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This