fbpx

Organizacja Narodów Zjednoczonych prognozuje, że w 2025 roku 60% mieszkańców świata będzie mieszkało w wielkich aglomeracjach miejskich, a 80% w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Jesteśmy otoczeni przez wysokie wieżowce, centra handlowe i blokowiska. Mało tam jest zieleni, bardziej widocznym kolorem jest …taki szaro-bury. Smog i zanieczyszczenia miejskie dokuczają nie tylko już mieszkańcom Pekinu czy Tokio ale i warszawiakom, poznaniakom, mieszkańcom Gdańska czy Wrocławia. connecting nature

Jednocześnie każdy z nas chce, żeby w tych miastach było zielono i czysto. Żeby było dużo parków, placów zabaw, miejsc gdzie można sobie odetchnąć. I żeby stało się to samo, tak o, bo nam się należy. I najlepiej, żeby zrobili to za nas urzędnicy czy jacyś lokalni działacze. connecting nature

O zieleni miejskiej, kierowcach i deweloperach, ogrodach społecznych w Polsce i unijnym projekcie Connecting Nature rozmawiam z dwiema Agnieszkami – Agnieszką Osipiuk i Agnieszką Dziubałą z Urzędu Miasta Poznania.

O czym jest rozmowa? connecting nature

  • Po co w ogóle w miastach zajmować się przyrodą?
  • Co oznacza termin „Nature-based solutions”
  • Czy duży budżet obywatelski przekłada się na działania środowiskowe?
  • Czy kierowcy i deweloperzy mogą być częścią „zielonego” miasta?
  • Co to jest Narzędziownik i Oppla?
  • Czym są ogrody społeczne i jakie mogą mieć znaczenie dla mieszkańców?
  • Jakie korzyści odniosą mieszkańcy Poznania z projektu Connecting Nature?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku connecting nature

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Pozdrawiam,

Agnieszka

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This