Warsztat czy kurs? Co wybrać? Pozwól, że opowiem Tobie jak to się zaczeło. Moje pierwsze warsztaty zorganizowałam w 2014 roku. Były to warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków i odbywały się u mnie w domu. Wtedy wcale nie myślałam o prowadzeniu warsztatów, ale moje przyjaciółki i koleżanki cały czas pisały: a zrobisz mi taki krem? A takie mydło? A taki żel do twarzy? Powoli zaczynało brakować mi sił przerobowych więc stwierdziłam, że po prostu nauczę dziewczyny jak się robi kosmetyki, o które tak się domagały.
Potem przyszedł czas na “wyjście do ludzi”. Poziom stresu? Niewyobrażalny. Jako człowiek-organizator, czułam, że chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Jak to wyszło w praktyce? Cóż, pewnie zgadniesz, że nie wszystko poszło po mojej myśli… Ale dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez spotkań z moimi kursantami! To osoby (głównie Kobiety) z różnych grup społecznych, zawodowych, wiekowych… A wszystkich łączy pasja do naturalnych kosmetyków, mydeł, świec i zielonego życia. Moja druga rodzina, która stale się powiększa 🙂
Dziewczyny przyjeżdżały do mnie z całej Polski albo chciały, żebym ja przyjechała do ich miasta i przeprowadziła warsztaty. Potem przyszła pandemia i całe życie przeniosło się do onlajnów. Właśnie wtedy powstały kursy online ze wszystkiego, co dotychczas uczyłam na warsztatach stacjonarnych.
Dzisiaj możesz więc wybierać: albo warsztat stacjonarny albo kurs online.
Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować, przychodzę do Ciebie z garścią praktycznych informacji… Warsztat czy kurs online? Jakie są podobieństwa i różnice? Co wybrać?
Czym charakteryzują się warsztaty?
- Spotkania na żywo w przepięknej pracowni w Borui pomiędzy Wolsztynem a Nowym Tomyślem lub we wspaniałej pracowni w Poznaniu,
- Kameralna grupa, która umożliwia interakcję ze mną (prowadzącą) oraz innymi uczestnikami,
- Poznanie innych pasjonatów i zielonych ludzi, z którymi z łatwością złapiesz kontakt – w końcu łączy Was wspólna zajawka!
- Bezpośredni kontakt ze wszystkimi potrzebnymi surowcami, materiałami i narzędziami, które przygotowuję dla uczestników w cenie warsztatu,
- Możliwość zadawania pytań na bieżąco, dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami, szukania inspiracji u innych,
- Powrót do domu z własnoręcznie wykonanym mydłem, świecą lub innym cudem!
- Świetne dla osób, które lubią pracować wśród ludzi i uczą się poprzez doświadczenie pod okiem specjalisty,
- Z uwagi na czas trwania warsztatów (ok. 3 godzin), nie jestem w stanie przekazać Tobie całej wiedzy dotyczącej np. mydeł czy świec. W czasie warsztatów koncentrujemy się na dwóch/trzech recepturach.
Czym charakteryzują się kursy?
- Dostęp online na platformy kursowej 24 godziny/7 dni w tygodniu, w której znajdziesz pakiet szczegółowych materiałów i filmów instruktażowych,
- Różnorodność tematów: możesz wybrać kurs tworzenia świec sojowych, kurs tworzenia naturalnego mydła oraz kurs dotyczący legalnej produkcji i sprzedaży świec – wszystkie pękają w szwach od praktycznych wskazówek!
- Nieograniczony dostęp przez rok – możesz przeglądać treści o każdej porze tyle razy, ile potrzebujesz,
- Łatwe poruszanie się po zagadnieniach, możliwość przerabiania każdego z etapów w dowolnej kolejności,
- Sama decydujesz, jakie surowce kupisz – możliwość dopasowania do preferencji estetycznych, etycznych i budżetowych. W kursach podaję sprawdzone sklepy i dostawców,
- Gdzie chcesz, kiedy chcesz, ile chcesz – treść kursu wykorzystujesz zupełnie dowolnie w dogodnym dla Ciebie czasie,
- Idealne dla osób, które wolą uczyć się samodzielnie w swoim tempie,
- W wersji podstawowej otrzymujesz pełen pakiet materiałów, dzięki którym uczysz się sama. Jeżeli jednak czujesz, że będziesz potrzebowała wsparcia – wybierz wersję z konsultacjami (VIP).
Każdy z nas ma swój ulubiony sposób przyswajania informacji. Aby maksymalnie ułatwić Tobie przejście na zieloną stronę życia, oferuję zarówno warsztaty na żywo oraz kursy online. Warsztat czy kurs – jaką formę chcesz wybrać dla siebie?
Podsyłam zestaw pytań, który powinien ułatwić Tobie podjęcie decyzji 😊
- Wolisz zostać w domu czy przyjechać na warsztaty i spotkać się z ludźmi?
- Czy chcesz się nauczyć czegoś nowego i zrelaksować czy wejść głębiej w temat?
- Czy oprócz nauki wytwarzania kosmetyku interesuje Ciebie interakcja z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach?
- Ile czasu chcesz poświęcić na naukę i w jakich dniach/godzinach?
- Czy samodzielne kupno narzędzi i materiałów (surowców) jest dla Ciebie wyzwaniem?
- Czy to Twój pierwszy kontakt z procesem wytwarzania naturalnych kosmetyków czy już kiedyś próbowałaś?
- Czy czujesz, że będziesz potrzebowała powrotu do treści merytorycznych?
- Lubisz tworzyć notatki i materiały, czy wolisz dostać wszystko spisane w jednym miejscu i gotowe do użycia?
Mam nadzieję, że ta rozpiska i pytania pomogą Ci wybrać najlepszą dla Ciebie opcję. Do zobaczenia na ekranie lub w realu!
Miłego zielonego dnia
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek
Jeśli zainteresował Cię ten wpis, zapraszam do innych wpisów dotyczących wykorzystywania surowców roślinnych w kuchni: