Zielone rozmowy

Zielone rękodzieło – po co Ci strategia?

Zielone rozmowy dla zielonych rękodzielników to cykl rozmów, w których Agnieszka Zdunek / Jestem Zielona w rozmowach z zaproszonymi gośćmi przybliża i odkrywa tajniki prowadzenia biznesu opartego na zielonym rękodziele.

W tym odcinku w ramach Zielonych Rozmów zaprosiłam do rozmowy Małgorzatę Sowę, połowę duetu rodzinno-biznesowego, jaki tworzy z Karoliną Mackiewicz. Dziewczyny powołały do życia projekt “Biznes Bez Cukru” dedykowany branży kreatywnej. Zawodowo są rękodzielniczkami i partnerkami w biznesie. Prywatnie – siostrami.

Uwielbiam treści przygotowane przez Małgosię i Karolinę, bo zawierają w sobie zarówno dawkę pozytywnej energii, jak i przystępnie podaną merytorykę i biznesowy know-how. Jeszcze parę lat temu czułam się nieswojo myśląc, że mogłabym utrzymywać się ze sprzedaży swojego rękodzieła. Dzisiaj wiem, że zielone rękodzieło może być zarówno pasją jak i dobrze prosperującym biznesem.

Parę słów od dziewczyn z “Biznes Bez Cukru”: Mając świadomość branży i przekonanie, że nie trzeba rezygnować z marzeń, by móc zarabiać na pasji, stworzyłyśmy przestrzeń dla kompleksowego, strategicznego wsparcia marek twórczych. Uczymy jak budować własne marki rękodzielnicze, które zarabiają, jak je rozwijać i umacniać na rodzimym rynku.

Skąd ten pomysł? Z naszej chęci podzielenia się wiedzą i doświadczeniem, w ramach wsparcia małych biznesów handmade, bo same prowadzimy takie biznesy od lat! Czerpiemy mnóstwo radości i satysfakcji z realizacji wszystkich przedsięwzięć. Cieszy nas ogromnie rosnące zainteresowanie rękodzielników wiedzą, o tym jak profesjonalnie prowadzić własną markę. W niszy rękodzielniczej widzimy ogromny potencjał. Moda na rękodzieło w ostatnim czasie zdecydowanie rośnie, a polski twórca jest coraz bardziej doceniany przez rodzimego konsumenta. To szansa dla nas. Nie przegapmy jej zatem 🙂

O czym rozmawiałyśmy:

 • Czym jest strategia? Odczarowanie pojęcia, które może budzić niechęć.
 • Rękodzielnik nie musi być korporacją z milionem klientów – prostota i minimalizm też mogą być skuteczne i zadowalające.
 • Jak ustawić strategię na początku swojej ścieżki? Od czego zacząć?
 • Czy warto słuchać wskazówek ekspertów z internetu i innych rękodzielników? Jak znaleźć swój własny głos w natłoku wskazówek.
 • Dlaczego analiza sylwetki klienta idealnego jest kluczowa dla planowania skutecznej strategii?
 • Gdzie się promować – Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, targi, strona internetowa?
 • Czy klient idealny może się zmienić w czasie?
 • Co nam daje analiza działań konkurencji i jej klientów? Dlaczego nie warto naśladować istniejących marek rękodzielnicznych?
 • Jak zacząć tworzyć swoje konto marki rękodzielniczej? Jakie treści wrzucać i jak uczyć się na błędach.
 • Działania lokalne i łączenie się z innymi rękodzielnikami – jak sobie pomagać?
 • O wrażliwości rękodzielnika i emocjach, które mogą nas obezwładniać.
 • Dlaczego niektóre posty i relacje są przyjmowane dobrze, a znikają bez reakcji jakby wpadły w otchłań?
 • Jak się zachować w czasach kryzysu? Jeśli klienci mają mało pieniędzy, to kto kupi moje produkty?
 • O przepaści między rękodzielnikiem hobbystycznym a rękodzielnikiem szefem biznesu – jakie są różnice i jak przeskoczyć tę przepaść.
 • Dlaczego tak ważne jest, by zrozumieć, że w biznesie rękodzielniczym rękodzieło (nasz produkty) samo w sobie nie jest najważniejsze.
 • O networkingu jako poduszce bezpieczeństwa w razie ciężkiego momentu na naszej ścieżce.
 • Ile potrzeba czasu i pieniędzy na rozkręcenie biznesu?
 • Co powoduje, że rękodzielnicy wystawiają swoje produkty w niskich cenach?
Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek
Rękodzieło po co Ci strategia
Rękodzieło po co Ci strategia
Rękodzieło po co Ci strategia

polecane odcinki

Jak uprawiać zioła na balkonie

Jak uprawiać zioła na balkonie

Uprawa ziół na balkonie to sposób na pyszne kuchenne dodatki i spokojną głowę! Ciesz się pięknem roślin, jedz zdrowo i smacznie, twórz naturalne kosmetyki, zrelaksuj się.

Zielone rękodzieło sposobem na życie

Zielone rękodzieło sposobem na życie

Zielona to nie tylko ekologia. To zielony styl życia – w tym zawiera się o wiele więcej, niż bycie eko czy zielone rękodzieło. Jestem ogromnie dumna z Kobiet, które udało mi się tutaj zgromadzić. i z którmi tworzę Zieloną społeczność.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl