Play

Odcinek 42

Ucieczka z miasta

Rzucili pracę w korporacji, wyjechali z wielkiego miasta. Teraz mieszkają w starym domu pośród pól i sadów i prowadzą warsztaty z życia na wsi.

Jeżeli myślicie, że to kolejny odcinek o Pracowni Boruja, czyli o moim miejscu na wsi, gdzie remontuję zagrodę z 1830 roku i gdzie powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej, to nie… to nie o tym jest dzisiejszy odcinek.

Dzisiaj rozmawiam z Martą i Mateuszem gospodarzami Farmy Martynika.

Farma Martynika to nie jest wymuskany pensjonat jak z kart kolorowych magazynów. To dom dla ludzi, którzy widzą drzemiący w nim potencjał i nie boją się ogromu pracy, która ich czeka przez wiele nadchodzących lat.

Jeśli wydaje Wam się, że to opowieść o życiu na wsi jak w bajce, gdzie rano Marta i Mateusz wychodzą z kawą na ukwieconą łąkę przed domem i samo wszystko się robi… hmmm… to nie taka opowieść. To historia bardzo dobrze przemyślana, zaplanowana i skalkulowana. To, że nie rzucili się na romantyczną wizję polskiej wsi tylko… No właśnie, posłuchajcie rozmowy.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Martą i Mateuszem, gospodarzami Famy Martynika.

O czym rozmawiamy?

  • O tym, skąd wziął się pomysł, by rzucić życie w mieście.
  • Czy trudno jest zacząć budować swoje życie na nowo.
  • Dlaczego Farma Martynika powstała tak daleko?
  • Jak zaczęła się historia Marty i Mateusza?
  • Czy rzeczywiście pewnego dnia rzucili wszystko i wyjechali… bez przygotowania?
  • Jakie są plusy mieszkania na wsi?
  • I jakie są jego minusy?
  • Co na to rodzina?
  • I czy na wsi da się zarabiać?

Strony i miejsca, które wspominamy

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

ucieczka z miasta
ucieczka z miasta
ucieczka z miasta

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl