fbpx

Dzisiaj chciałabym Was przenieść w magiczne miejsce. Ale najpierw musicie uruchomić wyobraźnię….

Wyobraźcie sobie przedszkole, które nie ma budynku, nie ma ścian, nie ma pokoi, w których jest masa mebli, krzeseł i plastikowych zabawek. Zamiast tego jest las i leśna polana, słychać szum drzew i odgłosy ptaków. Dzieci bezkarnie taplają się w błocie i uczą się liczyć i pisać używając szyszek, kamieni i patyków. Są strasznie brudne i niewiarygodnie szczęśliwe.

Już? Wyobraziliście sobie takie miejsce? Myślicie, że takie miejsce nie jest możliwe w Polsce? To wysłuchajcie rozmowy z dwiema wspaniałymi dziewczynami Jolą Olubińską – Charubą i Kasią Olek, które prowadzą leśne przedszkole  a właściwie Leśną Bazę „Na Tropie” im. św. Franciszka w Poznaniu.

 

O czym rozmawiamy?

  • Dlaczego i czy warto wysłać dziecko do leśnego przedszkola?
  • W jaki sposób przebywanie w leśnym przedszkolu buduje samoświadomość dzieci?
  • Czy opłaca się prowadzić leśne przedszkole?
  • W jaki sposób realizowany jest obowiązkowy program nauczania?
  • Jaki jest rytm dnia w leśnym przedszkolu
  • Jak wygląda przedszkolna baza w lesie?
  •  Ile jest przedszkoli leśnych w Polsce i z której części świata przyszedł do nas ten pomysł?
  • Jak wygląda higiena w leśnym przedszkolu?
  • Czy dzieci są narażone bardziej na ugryzienia, podrapania?

 

Strony i miejsca, które wspominamy

Jeżeli zainteresował Was temat życia w zgodzie z naturą to zapraszam również do wysłuchania odcinka nr 14 W Leśnej Kniei, w którym z Kasią Mikulską rozmawiam m.in. o pogaństwie, motankach, naturze, zielarstwie.

A jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie

Miłego zielonego dnia,

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Zdunek

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This