fbpx

Rozmawiając z moją dzisiejszą rozmówczynią byłam zaczarowana ponieważ spodziewałam się rozmowy o warsztatach zielarskich a rozmawiałyśmy o czarownicach, szeptuchach, motankach, sile kobiet. Pierwszy raz spotkałam osobę, która tak bardzo łączy duchowość pogańską, miłość do natury z bardzo praktyczną stroną prowadzenia biznesu.

To jest odcinek, który należy słuchać w skupieniu, w ciszy, najlepiej z kubkiem gorącej herbaty. Jest w tej rozmowie mądrość i ciepło, które poczujecie z pewnością. To ciepło i mądrość płynie od Katarzyny Mikulskiej – zielarki, animatorki kultury, która od 2013 roku prowadzi W Miejskiej Kniei, gdzie zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu zielarstwa, zdrowego odżywiania, zielonej kuchni, survivalu, bushcraftu, historycznej kuchni i ekologii.

Bardzo, bardzo gorąco zapraszam do rozmowy 🙂

 

O czym jest rozmowa?

  • Czy ekologia jest przejściową modą?
  • Czy nasza cywilizacja musi upaść, żeby się odrodzić?
  • Co myślą mieszczuchy na temat wsi a mieszkańcy wsi na temat natury?
  • Dlaczego ludzie z miasta są teraz tak spragnieni natury?
  • Co jest magicznego w nizinnej Polsce i czy na pewno góry i morze są lepsze?
  • O duchowym aspekcie ekologii, motankach, pielusznicach, czarownicach, archeologii doświadczalnej
  • Co to znaczy być poganką w XXI wieku?
  • O upadku duchowości w Polsce i atakach na różne religie
  • Czy leczenie ziołami działa czy nie działa?
  • Czy jest Zlot Szeptuch i bushcraft?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku

 

Zapraszam również do wysłuchania odcinka nr 13, w którym o hortiterapii (leczeniu kwiatami) rozmawiam z dr. hab. Agnieszka Krzymińską. A jeżeli zainteresował Cię temat permakultury, polecam odcinek 3 i 4 podcastu Jest Zielono, w którym o permakulturze właśnie rozmawiam z Łukaszem Nowackim.

 

Jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie 🙂

 

Miłego zielonego dnia,

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Zdunek

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Pin It on Pinterest

Share This