Play

Odcinek 39

Sklep roślinny czyli Zarośla o roślinach

Czy da się prowadzić sklep roślinny nie będący kwiaciarnią? Przecież w kwiaciarni możemy kupić kwiaty cięte na urodziny i rocznice- róże, tulipany, żonkile, a po rośliny doniczkowe do domu jedziemy… no właśnie gdzie?

Rośliny doniczkowe kupujemy niestety najczęściej w hipermarketach lub sklepach meblarskich, gdzie stanowią jedynie dodatek, jeden z wielu przedmiotów. Bez odpowiedniego traktowania, naświetlania, wiedzy marnieją już w sklepach, a w naszych domach umierają.

Są jednak osoby, które stworzyły specjalne miejsce dla roślin doniczkowych – traktują je z szacunkiem, odmawiają zakupu niektórym klientom ze względu na dobro kwiatów. Rzadko spotyka się osoby, które z takim przejęciem opowiadają o nawozach, doniczkach, grzybniach, monsterze i dobroczynku kalifornijskim.

Zapraszam do rozmowy z dwoma wspaniałymi Mężczyznami prowadzącymi Sklep Roślinny Zarośla – Bartkiem Ławniczakiem i Norbertem Adamczakiem.

O czym rozmawiamy?

  • Co to jest sklep roślinny i dlaczego nie jest kwiaciarnią?
  • Jak pielęgnować rośliny w domu?
  • Czym nawozić rośliny doniczkowe?
  • Co to jest dobroczynek kalifornijski i Medycyna Roślin?
  • Skąd się bierze moda na kwiaty i dlaczego monstera jest wszędzie?
  • Czy można prowadzić biznes zero waste/ less waste? W jaki sposób?
  • Jaka jest świadomość przedsiębiorców na temat roślin w biurach?
  • Czy w ogóle opłaca prowadzić się biznes roślinny?
  • Lista roślin oczyszczających powietrze wg. NASA – prawda czy nie?

Strony i miejsca, które wspominamy

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

zarośla
zarośla
zarośla

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl