Play

Odcinek 11

Czym jest Pracownia Boruja?
Nie planowaliśmy kupna starej chaty. Tym bardziej takiej będącej pod ochroną konserwatora zabytków. Chcieliśmy mieć po prostu dom z ogrodem gdzie w sobotnie poranki będziemy pić kawę a ja będę mogła uprawiać zioła na warsztaty. Jak to się więc stało, że z pomysłu wybudowania domu w mieście nagle staliśmy się właścicielami Pracowni Boruja – miejsca zero waste z 1830 roku?

Teraz, patrząc z perspektywy kilkunastu miesięcy …. posłuchajcie zresztą sami pierwszego odcinka podcastu Jest Zielono o Pracowni Boruja. Możecie również zapoznać się z wpisem o Pracowni, który opublikowałam w dniu jej kupna TUTAJ.

Strony i miejsca, o których mówię w odcinku

Mam niedosyt związany z tym odcinkiem. W tyle głowy szaleje tysiące myśli, obrazów, zapachów i doznań, które chciałam/ chcieliśmy Wam przekazać. Pół godziny odcinka to jednak trochę mało 🙂 Boruja to przepiękna wieś, a Pracownia Boruja, która powstaje będzie jej doskonałym uzupełnieniem. Już teraz, w kurzu opadającej gliny, okruchach kamiennej podwaliny, w prześwitach między dwustuletnimi deskami to widać. Odczuwam to sercem, rozum wskazuje na nieskończoną ilość pracy. Ale ja zawsze słucham serca 🙂

 

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek
Jeżeli zainteresował Cię temat  zero waste zapraszam do wysłuchania odcinka 6, w którym o idei zero i less waste rozmawiam z Agnieszką Sadowską – Konczal oraz odcinka nr 7, w którym o prowadzeniu biznesu opartego o zero waste rozmawiam z Małgorzatą Staniszewską.
Pracownia Boruja
Pracownia Boruja
Pracownia Boruja

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl