fbpx

Czy prowadzenie biznesu opartego o zero waste jest opłacalne? Czy to tylko chwilowa moda, która za chwilę zniknie? Jaka jest świadomość konsumencka? Od dawna myślałam na te tematy i poprosiłam Małgorzatę Staniszewską, żeby na przykładzie swojego sklepu BIOrę w Poznaniu wyjaśniła mi te kwestie.

Ale nie rozmawiamy tylko o pieniądzach. Większość naszej rozmowy poświęcona jest celowi dla którego powstał sklep – uświadamianiu potrzeby ograniczania produkcji śmieci dla naszego zdrowia i dla dobra naszej planety.

P.S. Odcinek nagrywałyśmy w Ogrodzie Szeląg więc z tyłu możecie usłyszeć hałas kosiarki czy rozmowy osób relaksujących się na łonie natury 🙂 🙂 🙂

O czym jeszcze jest rozmowa? 

 • Jak Opener Festival i Alliexpres przyczyniły się do otwarcia sklepu zerowaste?
 • Czy żywność powinna być dzielona na tę BIO i na tę „zwyczajną”?
 • Dlaczego jedzenie BIO jest droższe?
 • Jak wybiera się dostawców do sklepu z ekologiczną żywnością?
 • Jak uzyskać zniżkę podczas zakupów w BIOrę?
 • Czy jest moda na zero waste i czy żyjemy w różowej bańce?

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku 

 • BIOrę – sklep z ekologiczną żywnością i nie tylko prowadzony przez Małgosię Staniszewską
 • Nagie z natury – sklep bez opakowań w Warszawie
 • Bez pudła – sklep bez opakowań we Wrocławiu
 • Zmień to – sklep bez opakowań w Szczecinie
 • Naturofaktura czyli marka akcesoriów zero waste do kuchni i na zakupy

 

Zapraszam Cię również do wysłuchania odcinka nr 6 podcastu Jest Zielono, w którym z Agnieszką Sadowską – Konczal rozmawiamy o tym czym w ogóle jest zero waste? Czy to tylko moda, która zaraz przeminie? Jak robić a czego nie robić by być zero waste? I dlaczego nie ma dobrego tłumaczenia „zero waste” na język polski?

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

 

Miłego, zielonego dnia 🙂

Pozdrawiam, Agnieszka

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This