fbpx

Czym jest zero waste? Spotkaliście się z tym terminem? A może tak jak moja dzisiejsza rozmówczyni byliście zero waste zanim dowiedzieliście się, że coś takiego istnieje? Czy bycie zero waste polega tylko na segregacji odpadów i nie kupowaniu żywności w plastikowych opakowaniach?  A może jest więcej rzeczy, które możemy robić dla ochrony środowiska?

Rozmowę przeprowadziłam z Agnieszką Sadowską – Konczal prowadzącą bloga ekologika.edu.pl i działającą w Polskim Stowarzyszeniu Zero Waste – osobą, która jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat redukcji odpadów i ochrony środowiska. I od razu ostrzegam – to jest bardzo długa rozmowa.  Bardzo merytoryczna i bardzo ciekawa. Ale jak dotrwacie do końca to będzie mały bonus w postaci sody i octu..

O czym jest rozmowa? 

  • Jakie są główne zasady zero waste czyli 4R?
  • Jakie są najczęstsze pytania dotyczące ZW?
  • Czy zero waste to to samo co minimalizm czy może wręcz przeciwnie?
  • Czy świadomość dotycząca redukcji odpadów jest inna w mieście i na wsi?
  • Czy można być zupełnie, 100% zero waste?
  • Czy bycie zero waste jest opłacalne finansowo?
  • Czy zero wastowowcy są dobrym celem marketingowym?
  • Jak powstało Polskie Stowarzyszenie Zero Waste?
  • Co to jest akcja z Własnym Kubkiem i akcja Boomerang?

 

Strony i miejsca, o których mówimy w odcinku 

 

Zapraszam Cię również do obejrzenia filmów przygotowawczych przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste promujących styl życia bez odpadów.

 

 

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

 

Miłego, zielonego dnia 🙂

Pozdrawiam, Agnieszka

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This