Play

Odcinek 58

Pionierzy rolnictwa ekologicznego

Moim dzisiejszym gościem będzie Łukasz Nowak, który pojawił się już w pierwszym odcinku podcastu Jest Zielono, by opowiedzieć o kooperatywach spożywczych.

Łukasz to wspaniała osoba z ogromną wiedzą i miłością do ludzi i otaczającego nas świata. Jest też filmowcem i z tego właśnie powodu został poproszony o nakręcenie filmu o pionierach polskiego rolnictwa ekologicznego. Premiera tego filmu miała miejsce 14.09.2019 w czasie Krajowych Dożynek Ekologicznych w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Ekologicznego. Dziś przepytam Łukasza właśnie o ten film :). Kto był bohaterem, kim są pionierzy rolnictwa ekologicznego, czy chętnie się wypowiadali i jak to się wszystko ułożyło.

Z tego odcinka dowiesz się również:

  • Skąd pomysł na nagranie filmu o pionierach polskiego rolnictwa ekologicznego.
  • Kto jest bohaterem filmu i jak zaczęła się ich historia z rolnictwem.
  • Co było podwalinami rolnictwa ekologicznego.
  • Gdzie powstał Ekologiczny Uniwersytet Ludowy.
  • Czym jest Ekoland i jak rozwinęło się rolnictwo ekologiczne w ostatnich latach.
  • Kiedy powstały pierwsze kooperatywy.
  • Czy certyfikaty ekologiczne mają wartość.

To tylko niektóre z tematów, które poruszyliśmy. Pionierzy rolnictwa ekologicznego to ludzie, którym zawdzięczamy dzisiejszą myśl ekologiczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o początkach rolnictwa ekologicznego, posłuchaj…

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Koniecznie też odwiedź stronę Nyeleni Polska – Ci wspaniali ludzie organizują II Forum Suwerenności Żywnościowej i potrzebują Twojego wsparcia. Pomaganie jest zielone 🙂

Jeżeli interesuje Cię temat ekologii, rolnictwa i życia less waste, koniecznie posłuchaj tych odcinków:

A jeśli chcesz posłuchać o Pracowni Boruja, polecam Ci odcinek Cała prawda o Pracowni Boruja oraz odcinek Trudne lato w Pracowni Boruja

pionierzy rolnictwa ekologicznego
pionierzy rolnictwa ekologicznego
pionierzy rolnictwa ekologicznego

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl