Play

Odcinek 40

Recenzja książek o permakulturze

Są książki, których nie da się przerobić na audiobooki czy podcasty. Trzeba się uważnie przyjrzeć ilustracjom i tabelom tam zawartym. Zrobić notatki i zaznaczyć najważniejsze fragmenty. Są książki, których trzeba dotknąć i poczuć.

I o takich książkach Wam opowiadam w tym odcinku podcastu Jest Zielono. Książkach, które mnie zafascynowały i uważam, że każdy kto interesuje się permakulturą, ogrodnictwem czy szeroko pojętą ekologią, powinien je przeczytać.

Omawiam 3 książki dotyczące permakultury:

  • Ogród Gai / Toby Hemenway
  • Ogrody Permakultury. Dotknąć ziemi/ Monika Podsiadła i Andrzej Młynarczyk
  • Permakultura Seppa Holzera/ Sepp Holzer

Czy są warte przeczytania? Czy wszystkie trzeba przeczytać od razu? I czy idea jest równie ważna co narzędzia?

Czym jest permakultura?

“Permakultura jest świadomym projektowaniem i utrzymaniem wydajnych ekosystemów uprawy, które charakteryzują się różnorodnością, stabilnością oraz naturalnym samo odnawianiem się. Stanowi harmonijną integrację krajobrazu z działalnością człowieka w celu zaspokojenia mu pożywienia, energii, schronienia oraz jego innych potrzeb materialnych i duchowych w sposób samowystarczalny.”

“Permakultura tak naprawdę zaczna się od etyki lub dbania o ziemię, zrozumienia i dbałości o cały system istot żyjących na niej.”
Bill Mollison, cytaty z książki Ogrody Permakultury Dotknąć Ziemi.

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Strony i miejsca, które wspominam

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

książki o permakulturze
książki o permakulturze
książki o permakulturze

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl