fbpx

Pionierzy rolnictwa ekologicznego

Moim dzisiejszym gościem będzie Łukasz Nowak, który pojawił się już w pierwszym odcinku podcastu Jest Zielono, by opowiedzieć o kooperatywach spożywczych.

Łukasz to wspaniała osoba z ogromną wiedzą i miłością do ludzi i otaczającego nas świata. Jest też filmowcem i z tego właśnie powodu został poproszony o nakręcenie filmu o pionierach polskiego rolnictwa ekologicznego. Premiera tego filmu miała miejsce 14.09.2019 w czasie Krajowych Dożynek Ekologicznych w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Ekologicznego. Dziś przepytam Łukasza właśnie o ten film :). Kto był bohaterem, kim są pionierzy rolnictwa ekologicznego, czy chętnie się wypowiadali i jak to się wszystko ułożyło.

Z tego odcinka dowiesz się również:

  • Skąd pomysł na nagranie filmu o pionierach polskiego rolnictwa ekologicznego.
  • Kto jest bohaterem filmu i jak zaczęła się ich historia z rolnictwem.
  • Co było podwalinami rolnictwa ekologicznego.
  • Gdzie powstał Ekologiczny Uniwersytet Ludowy.
  • Czym jest Ekoland i jak rozwinęło się rolnictwo ekologiczne w ostatnich latach.
  • Kiedy powstały pierwsze kooperatywy.
  • Czy certyfikaty ekologiczne mają wartość.

To tylko niektóre z tematów, które poruszyliśmy. Pionierzy rolnictwa ekologicznego to ludzie, którym zawdzięczamy dzisiejszą myśl ekologiczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o początkach rolnictwa ekologicznego, posłuchaj…

Zapraszam serdecznie!

Koniecznie też odwiedź stronę Nyeleni Polska – Ci wspaniali ludzie organizują II Forum Suwerenności Żywnościowej i potrzebują Twojego wsparcia. Pomaganie jest zielone 🙂

Jeżeli interesuje Cię temat ekologii, rolnictwa i życia less waste, koniecznie posłuchaj tych odcinków:

A jeśli chcesz posłuchać o Pracowni Boruja, polecam Ci odcinek Cała prawda o Pracowni Boruja oraz odcinek Trudne lato w Pracowni Boruja

Oczywiście bardzo gorąco proszę o Twoje dołączenie się do zbiórki na Pracownię Boruja – Centrum Edukacji Ekologicznej. Twoje wsparcie sprawi, że Pracownia zacznie działać szybciej 🙂

 

A jeśli chciałbyś / chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres  agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

 

Miłego zielonego dnia

Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie?
Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This