fbpx

Jak legalnie sprzedawać domowe mydło? Czy jest to możliwe? Od czego zacząć i ile to kosztuje?W dzisiejszym odcinku podcastu Jest Zielono wysłuchacie rozmowy z Małgorzatą Białoszewską na temat legalnej produkcji kosmetyków. Małgosia prowadzi blog Zmydlona.pl oraz sklep z naturalnymi mydłami i kosmetykami. Do nagrania tego odcinka zainspirował mnie wpis na blogu Małgosi, w którym bardzo rzetelnie tłumaczy jak zabrać się za legalną produkcję kosmetyków. 

Ten temat, czyli wytwarzanie kosmetyków w sposób zgodny z prawem, posiadających wszelkie atesty a przede wszystkim bezpiecznych dla odbiorców końcowych, czyli konsumentów, pojawił się w moim podcaście już wcześniej — w odcinku nr 12, wyemitowanym w sierpniu 2018 roku. 

Od tego czasu zaszły jednak zmiany prawne, doszły nowe obostrzenia i wymogi, które trzeba spełnić, jeżeli chce się produkować bezpieczne kosmetyki. 

Sama jestem przeciwniczką tzw. szarej strefy, ponieważ nie wolno sprzedawać kosmetyków robionych w kuchni bez atestów i pozwoleń (przynajmniej w Polsce) w sklepach internetowych, na różnych targach i kiermaszach. Sprzedaż nieatestowanych kosmetyków może być niebezpieczna. Jako konsumenci nie wiecie, w jakich warunkach było produkowane np. mydło i co w sobie tak naprawdę zawiera. Jako producenci możecie zostać pozwani przez niezadowolonego klienta albo może zostać na Was nałożona dotkliwa kara finansowa przez Sanepid lub Inspekcję Handlową.   

Naprawdę nie warto ryzykować.  

Dlatego jeżeli poważnie podchodzicie do Waszej pasji, czyli robienia własnych kremów lub mydeł i chcecie je legalnie sprzedawać, wysłuchajcie tego odcinka podcastu uważnie. 

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Małgorzatą Białoszewską o legalnej produkcji kosmetyków. 

O czym rozmawiamy?

  • Jak zaczęła się przygoda Małgosi z produkcją kosmetyków.
  • Dlaczego jest tak wiele przepisów, których należy przestrzegać, produkując kosmetyki.
  • Jakie zmiany wprowadzono w ostatnim czasie w Ustawie o kosmetykach.
  • Na co należy zwrócić szczególną uwagę, produkując kosmetyki.
  • Jakie kary i za co mogą być nałożone.
  • Czy żeby produkować kosmetyki trzeba mieć osobny lokal, a jeśli tak, to jakie wymogi musi on spełnić.
  • Jak oceniane jest bezpieczeństwo kosmetyków.
  • Z jakimi kosztami trzeba się liczyć produkując kosmetyki.
  • Domowa produkcja kosmetyków, czy to jest w ogóle legalne.

 

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

Moja niespodzianka dla Ciebie:

Pobierz prezent – 10 przepisów na naturalne kosmetyki, które zrobisz w domu. Prosto, łatwo i przyjemnie.

A jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie.

 

Miłego zielonego dnia

Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie?
Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This