fbpx

Są książki, których nie da się przerobić na audiobooki czy podcasty. Trzeba się uważnie przyjrzeć ilustracjom i tabelom tam zawartym. Zrobić notatki i zaznaczyć najważniejsze fragmenty. Są książki, których trzeba dotknąć i poczuć.

I o takich książkach Wam opowiadam w tym odcinku podcastu Jest Zielono. Książkach, które mnie zafascynowały i uważam, że każdy kto interesuje się permakulturą, ogrodnictwem czy szeroko pojętą ekologią, powinien je przeczytać.

 

Recenzja książek o permakulturze

W tym odcinku podcastu opowiem Wam o 3 książkach o permakulturze tj.

  • Ogród Gai / Toby Hemenway
  • Ogrody Permakultury. Dotknąć ziemi/ Monika Podsiadła i Andrzej Młynarczyk
  • Permakultura Seppa Holzera/ Sepp Holzer

Czy są warte przeczytania? Czy wszystkie trzeba przeczytać od razu? I czy idea jest równie ważna co narzędzia?

 

Czym jest permakultura?

„Permakultura jest świadomym projektowaniem i utrzymaniem wydajnych ekosystemów uprawy, które  charakteryzują się różnorodnością, stabilnością oraz naturalnym samo odnawianiem się. Stanowi harmonijną integrację krajobrazu z działalnością człowieka w celu zaspokojenia mu pożywienia, energii, schronienia oraz jego innych potrzeb materialnych i duchowych w sposób samowystarczalny.”

„Permakultura tak naprawdę zaczna się od etyki lub dbania o ziemię, zrozumienia i dbałości o cały system istot żyjących na niej.”
Bill Mollison, cytaty z książki Ogrody Permakultury Dotknąć Ziemi.

Strony i miejsca, które wspominam

 

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

A jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie.

 

Miłego zielonego dnia

Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie?
Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

Pin It on Pinterest

Share This