fbpx

Czy da się prowadzić sklep roślinny nie będący kwiaciarnią? Przecież w kwiaciarni możemy kupić kwiaty cięte na urodziny i rocznice- róże, tulipany, żonkile, a po rośliny doniczkowe do domu jedziemy… no właśnie gdzie? 

Rośliny doniczkowe kupujemy niestety najczęściej w hipermarketach lub sklepach meblarskich, gdzie stanowią jedynie dodatek, jeden z wielu przedmiotów. Bez odpowiedniego traktowania, naświetlania, wiedzy marnieją już w sklepach, a w naszych domach umierają. 

Są jednak osoby, które stworzyły specjalne miejsce dla roślin doniczkowych – traktują je z szacunkiem, odmawiają zakupu niektórym klientom ze względu na dobro kwiatów. Rzadko spotyka się osoby, które z takim przejęciem opowiadają o nawozach, doniczkach, grzybniach, monsterze i dobroczynku kalifornijskim.

Zapraszam do rozmowy z dwoma wspaniałymi Mężczyznami prowadzącymi Sklep Roślinny Zarośla – Bartkiem Ławniczakiem i Norbertem Adamczakiem.

 

O czym rozmawiamy?

  • Co to jest sklep roślinny i dlaczego nie jest kwiaciarnią?
  • Jak pielęgnować rośliny w domu?
  • Czym nawozić rośliny doniczkowe?
  • Co to jest dobroczynek kalifornijski i Medycyna Roślin?
  • Skąd się bierze moda na kwiaty i dlaczego monstera jest wszędzie?
  • Czy można prowadzić biznes zero waste/ less waste? W jaki sposób?
  • Jaka jest świadomość przedsiębiorców na temat roślin w biurach?
  • Czy w ogóle opłaca prowadzić się biznes roślinny?
  • Lista roślin oczyszczających powietrze wg. NASA – prawda czy nie?

 

Strony i miejsca, które wspominamy

 

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

A jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie.

 

Miłego zielonego dnia

Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie?
Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This