Play

Odcinek 44

Jak legalnie sprzedawać domowe mydło?

Jak legalnie sprzedawać domowe mydło? Czy jest to możliwe? Od czego zacząć i ile to kosztuje?W dzisiejszym odcinku podcastu Jest Zielono wysłuchacie rozmowy z Małgorzatą Białoszewską na temat legalnej produkcji kosmetyków. Małgosia prowadzi blog Zmydlona.pl oraz sklep z naturalnymi mydłami i kosmetykami. Do nagrania tego odcinka zainspirował mnie wpis na blogu Małgosi, w którym bardzo rzetelnie tłumaczy jak zabrać się za legalną produkcję kosmetyków.

Ten temat, czyli wytwarzanie kosmetyków w sposób zgodny z prawem, posiadających wszelkie atesty a przede wszystkim bezpiecznych dla odbiorców końcowych, czyli konsumentów, pojawił się w moim podcaście już wcześniej — w odcinku nr 12, wyemitowanym w sierpniu 2018 roku.

Od tego czasu zaszły jednak zmiany prawne, doszły nowe obostrzenia i wymogi, które trzeba spełnić, jeżeli chce się produkować bezpieczne kosmetyki.

Sama jestem przeciwniczką tzw. szarej strefy, ponieważ nie wolno sprzedawać kosmetyków robionych w kuchni bez atestów i pozwoleń (przynajmniej w Polsce) w sklepach internetowych, na różnych targach i kiermaszach. Sprzedaż nieatestowanych kosmetyków może być niebezpieczna. Jako konsumenci nie wiecie, w jakich warunkach było produkowane np. mydło i co w sobie tak naprawdę zawiera. Jako producenci możecie zostać pozwani przez niezadowolonego klienta albo może zostać na Was nałożona dotkliwa kara finansowa przez Sanepid lub Inspekcję Handlową.

Naprawdę nie warto ryzykować.

Dlatego jeżeli poważnie podchodzicie do Waszej pasji, czyli robienia własnych kremów lub mydeł i chcecie je legalnie sprzedawać, wysłuchajcie tego odcinka podcastu uważnie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Małgorzatą Białoszewską o legalnej produkcji kosmetyków.

O czym rozmawiamy?

  • Jak zaczęła się przygoda Małgosi z produkcją kosmetyków.
  • Dlaczego jest tak wiele przepisów, których należy przestrzegać, produkując kosmetyki.
  • Jakie zmiany wprowadzono w ostatnim czasie w Ustawie o kosmetykach.
  • Na co należy zwrócić szczególną uwagę, produkując kosmetyki.
  • Jakie kary i za co mogą być nałożone.
  • Czy żeby produkować kosmetyki trzeba mieć osobny lokal, a jeśli tak, to jakie wymogi musi on spełnić.
  • Jak oceniane jest bezpieczeństwo kosmetyków.
  • Z jakimi kosztami trzeba się liczyć produkując kosmetyki.
  • Domowa produkcja kosmetyków, czy to jest w ogóle legalne.

Strony i miejsca, które wspominamy

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Jeżeli zainteresował Cię ten odcinek, zapraszam do posłuchania innych odcinków podcastu Jest Zielono, w których poruszam zbliżone tematy:

legalna sprzedaż mydła
legalna sprzedaż mydła
legalna sprzedaż mydła

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl