fbpx

Jak mała wieś zbudowała ogród dla pszczół…

Dziś opowiadam Wam piękną historię, która zdarzyła się ostatnio w mojej Pracowni Boruja – o tym, jak zbudowaliśmy ogród dla pszczół. To historia powstania czegoś wielkiego z niczego. Byliśmy przekonani, że się nie uda albo że nie uda się na taką skalę. Zobaczycie jednak, że siłą wszelkiego działania jest zespół. Zapraszam do posłuchania.

Ta opowieść jest również dla osób z miasta, które przeprowadzają się na wieś i chcą ją zmieniać po swojemu. Wiem, jak to jest, bo sama jestem „miastowa”. Dzięki tej historii zrozumiałam, jak ważne jest poznać siebie, swoje granice i innych ludzi…

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Czego nowego dowiedziałam się o Pracowni Boruja.
  • Dlaczego siła tkwi w zespole i jak się zainspirować nawzajem do działania.
  • Skąd pozyskaliśmy fundusze na budowę domu dla pszczół.
  • Jak potoczyła się historia zakładania ogrodu dla pszczół, kto zaangażował się w udział w tym projekcie i co okazało się w nim najważniejsze.
  • Dlaczego ta inicjatywa przyciągnęła tak wiele osób.
  • Jak fundacja może pomóc w realizacji podobnych projektów.
  •  

To tylko część tej historii. Jeśli chcesz wiedzieć, jak działaliśmy krok po kroku, ile roślin posadziliśmy i dlaczego każdy z nas może powiedzieć: To jest mój ogród,  posłuchaj…

Zapraszam serdecznie!

PS Od 1 października rusza zbiórka na Pracownię Boruja. Opowiem Ci o tym już za tydzień 🙂

Boruja- wspólnie dla pszczół

To co wydarzyło w Borui przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nigdy w życiu nie spodziewałabym się takiego zaangażowania, tylu poświęconych godzin, uśmiechów i chęci do pracy.Nie było łatwo z ponad 400 zdjęć! wybrać te, które najlepiej oddawały budowę ogrodu. Ogrodu dla pszczół ale myślę, że przede wszystkim ogrodu dla ludzi.Bo to mieszkańcy tej małej wsi go zbudowali. Wystarczyła im iskierka od baby z miasta :PZostało nam jeszcze tylko jedno do zrobienia. 7 września sadzimy ponad 500 roślin!!!Nieważne czy jesteście z Borui czy nie. Po prostu przyjdźcie. https://www.facebook.com/events/359490978075864/

Opublikowany przez Jestem zielona Wtorek, 3 września 2019

Jeżeli interesuje Cię temat wsparcia pszczół i budowy ogrodu społecznego, zapraszam Cię do zajrzenia na stronę http://www.pomagamypszczolom.pl .

Link do wydarzenia „Pożegnanie lata w pracowni Boruja” znajdziesz TUTAJ 

Jeśli natomiast chcesz wiedzieć więcej o Pracownia Boruja oraz jak założyć ogród społeczny, zapraszam Cię do posłuchania tych odcinków podcastów:

 

A jeśli chciałbyś / chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres  agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

 

Miłego zielonego dnia

Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie?
Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This