fbpx

Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Witam Was po dłuższej przerwie w nagrywaniu podcastów. Przez ten czas działałam bardziej w realu niż online ale o wielu, wielu rzeczach, które działy się w tym czasie opowiem w trzech następnych odcinkach. Dziś porozmawiamy o tym, dlaczego pszczoły są ważne dla ludzi oraz jak można uzyskać dofinansowanie na założenie ogrodu dla pszczół.

W przyszłym odcinku opowiem o tym, jak wyglądało zakładanie domu dla pszczół w pracowni Boruja, a w kolejnym o tym, co działo się w pracowni Boruja przez lato.

Zobacz, jak możesz pomóc pszczołom i może Cię wesprzeć w tym program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Zapraszam na rozmowę z moimi gośćmi – Beatą Klassek (Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica”) i Kasią Dydrych (Fundacja „Za górami, za lasami”).

Z tego odcinka dowiesz się:

 • na czym polega problem z owadami i z pszczołami,

 • skąd oprócz pszczoły miododajnej wzięło się niemal 500 innych gatunków pszczół i dlaczego tak niewiele o nich wiemy,

 • jak pszczoły pomagają ludziom i dlaczego powinniśmy je chronić,

 • jak wygląda życie pszczół,

 • jakie są mity związane z pszczołami,

 • jakie rośliny pomagają pszczołom i czym jest taśma pokarmowa,

 • na czym polega program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”,

 • dlaczego Zakłady Tłuszczowe Kruszwica zaangażowały się w program pomocy pszczołom,

 • jakie akcje edukacyjne, wspierające pszczoły, były do tej pory prowadzone,

 • czym jest „Gmina przyjazna pszczołom”,

 • jak Ty możesz pomóc pszczołom,

 • czym jest balkon / ogród przyjazny pszczołom.

To tylko część zagadnień, które udało nam się poruszyć w rozmowie. Podamy Ci konkretne informacje, ciekawostki, wskazówki i rozwiązania dotyczące pszczół.

Chcesz pomóc pszczołom? Koniecznie posłuchaj, jak to zrobić.

Zapraszam serdecznie!

Jeżeli interesuje Cię temat wsparcia pszczół i chciałbyś dowiedzieć się więcej o programie „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, zapraszam Cię na stronę: http://www.pomagamypszczolom.pl 

O tym, co my zrobiliśmy dla pszczół w Pracowni Boruja, dowiesz się w kolejnym odcinku. Jeśli natomiast nie wiesz jeszcze, czym jest Pracownia Boruja, zapraszam Cię do posłuchania tych odcinków podcastów:

 

A jeśli chciałbyś / chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres  agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

 

Miłego zielonego dnia

Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie?
Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This