Play

Odcinek 54

Jak mała wieś zbudowała ogród dla pszczół

Dziś opowiadam Wam piękną historię, która zdarzyła się ostatnio w mojej Pracowni Boruja – o tym, jak zbudowaliśmy ogród dla pszczół. To historia powstania czegoś wielkiego z niczego. Byliśmy przekonani, że się nie uda albo że nie uda się na taką skalę. Zobaczycie jednak, że siłą wszelkiego działania jest zespół. Zapraszam do posłuchania.

Ta opowieść jest również dla osób z miasta, które przeprowadzają się na wieś i chcą ją zmieniać po swojemu. Wiem, jak to jest, bo sama jestem „miastowa”. Dzięki tej historii zrozumiałam, jak ważne jest poznać siebie, swoje granice i innych ludzi…

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Czego nowego dowiedziałam się o Pracowni Boruja.
  • Dlaczego siła tkwi w zespole i jak się zainspirować nawzajem do działania.
  • Skąd pozyskaliśmy fundusze na budowę domu dla pszczół.
  • Jak potoczyła się historia zakładania ogrodu dla pszczół, kto zaangażował się w udział w tym projekcie i co okazało się w nim najważniejsze.
  • Dlaczego ta inicjatywa przyciągnęła tak wiele osób.
  • Jak fundacja może pomóc w realizacji podobnych projektów.

To tylko część tej historii. Jeśli chcesz wiedzieć, jak działaliśmy krok po kroku, ile roślin posadziliśmy i dlaczego każdy z nas może powiedzieć: To jest mój ogród, posłuchaj…

Zapraszam serdecznie!

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Jeżeli interesuje Cię temat wsparcia pszczół i budowy ogrodu społecznego, zapraszam Cię do zajrzenia na stronę http://www.pomagamypszczolom.pl .

Link do wydarzenia “Pożegnanie lata w pracowni Boruja” znajdziesz TUTAJ 

 

Jeśli natomiast chcesz wiedzieć więcej o Pracownia Boruja oraz jak założyć ogród społeczny, zapraszam Cię do posłuchania tych odcinków podcastów:

jak zbudować ogród przyjazny pszczołom
jak zbudować ogród przyjazny pszczołom
jak zbudować ogród przyjazny pszczołom

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl