Play

Odcinek 17

Pierwszy rok w Pracowni Boruja

Zimno przyszło. W końcu już listopad. Wszystkie prace ogrodowe zostały zakończone, zwierzęta już śpią, czas na długie ciemne wieczory w oczekiwaniu na kolejną wiosnę.To idealny moment, żeby podsumować co wydarzyło się w pierwszym roku w Pracowni Boruja.

Osobom, które dopiero teraz zaczęły słuchać mojego podcastu, przypomnę, że Pracownia Boruja to zagroda olenderska z 1830 roku, która jest zabytkiem objętym ochroną konserwatorską. Tam powstanie centrum ekologiczno- kulturalne a przede wszystkim będzie to nasz dom, mój i mojej rodziny.

O Pracowni Boruja nagrałam już jeden odcinek podcastu – możecie wysłuchać go TUTAJ, w którym dokładnie wyjaśniam skąd pomysł na zamieszkanie na wsi, jakie są plany i w jakim stanie jest chałupa i cała zagroda. Jest też wpis blogowy (kliknij TUTAJ), który opublikowałam w dniu kupna starej zagrody.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania i przeczytania tych wcześniejszych materiałów. Mam nadzieję, że poczujecie ten klimat.

W dzisiejszym odcinku mówię m.in. o:

  • co udało nam się zrobić w ciągu 1 roku a czego nie nie zrobiliśmy
  • z czym mieliśmy największe problemy
  • co się stało z nogami Rafała
  • jak wyglądała nasza współpraca z konserwatorem zabytków
  • jakie mamy pomysły na uczynienie Pracowni Boruja miejscem zero waste, czyli nie generującym odpadów
  • jakie mamy plany na najbliższe, zimowe miesiące

Cały rok podsumowany w niecałych 20 minutach. Kilogramy kurzu, który zjedliśmy, miesiące spędzone z wiertarką udarową, bolące kręgosłupy i kolana opowiedziane w dwóch zdaniach. Tygodnie ślęczenia nad przepisami i ustawami w kilkanaście sekund. Długie wieczory wysyłania maili, rozmów telefonicznych i wertowania dokumentów w kilka minut.

Hmmm… krótki ten odcinek 🙂

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek
Pracownia Boruja
Pracownia Boruja
Pracownia Boruja

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl