Play

Odcinek 13

O hortiterapii słów kilka
Gdy zaczęłam wchodzić w „zielony świat” odkryłam kilka jego poziomów czy też stref. Pierwszy to oczywiście naturalne kosmetyki i mydła, potem był ruch zero waste i uprawianie ogrodu zgodnie z zasadą permakultury. Ostatnio zafascynowałam się hortiteriapią i po Waszych reakcjach na odcinek podcastu nr 10, w którym po raz pierwszy przedstawiam pojęcie hortiterapii, wiem, że Was też zainteresowała ta dziedzina wiedzy. Przypomnę tylko dla osób, które nie słuchały odcinka nr 10, że hortiterapia to leczenie roślinami, metoda wspomagająca leczenie tradycyjne.

W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Panią Agnieszką Krzymińską, dr habilitowaną na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Mnie, jako laikowi, wydawało się, że hortiterapia to bardzo wąska specjalizacja, a tymczasem na konferencji 21 sierpnia 2018 roku poświęconej właśnie hortiterapii, okazało się, że to jest bardzo szeroka dziedzina wiedzy, która obejmuje nie kilka a kilkanaście specjalizacji…

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Jest Zielono o hortiterapii. Ciekawa rozmowa z bardzo mądrą kobietą 🙂

O czym jest rozmowa?

  • W których sklepach można kupić jadalne kwiaty?
  • Jak przyrządzać kwiaty, żeby nadawały się do jedzenia?
  • Czy tkaniny mogą leczyć i co mają z tym wspólnego rośliny barwierskie?
  • Jak do hortiterapii odnoszą się lekarze?
  • Kiedy będzie kolejna konferencja o hortiterapii w Poznaniu?
  • Jakie studia/ kursy należy skończyć, żeby zostać hortiterapeutą?
  • Jakie książki o hortiterapii poleca pani dr. hab. Agnieszka Krzymińska?
Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek
hortiterapia
hortiterapia
hortiterapia

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl