Play

Odcinek 16

Najlepsze podcasty ekologiczne

Ten odcinek podcastu jest na Wasze życzenie. Mówicie – macie 🙂 W bardzo wielu mailach, wiadomościach na fb i instagramie, które od Was dostaję pojawia się pytanie: jakie są najlepsze podcasty ekologiczne, które mogę polecić.

Więc w tym odcinku przedstawiam 15 najlepszych, najbardziej interesujących podcastów z szeroko pojętej zielonej tematyki. Posłuchaj koniecznie jeżeli interesujesz się ekologią, zielonym stylem życia lub po prostu tak jak ja, uwielbiasz podcasty.

Uwaga nr 1: kolejność przedstawiania jest całkowicie przypadkowa, to nie jest tak, że podcast na miejscu pierwszym jest moim absolutnym hitem, a ten na miejscu 10 już nie za bardzo mi się spodoba. Wszystkie mi się podobają i dlatego je przedstawiam – kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Uwaga nr 2: to jest lista bardzo subiektywna i przedstawia wg. mnie najlepsze podcasty ekologiczne. Nie patrzę na rankingi, nie zwracam uwagi na statystyki.

W linkach poniżej podaję Wam odnośniki do stron internetowych. Podcastów najwygodniej słucha się jednak z poziomu aplikacji na telefonie (ja np. używam Podcast Republic i Podcast Addict). Wystarczy zainstalować, wyszukać nazwę podcastu i subskrybować a będziecie dostawać powiadomienia o nowych odcinkach wszystkich podcastów, które obserwujecie.

EDIT: ten odcinek nagrywałam w 2018 roku, kiedy rynek podcastowy (zwłaszcza w Polsce) nie był jeszcze tak rozwinięty. Zachęcam do wysłuchania odcinka o nowych polskich podcastach ekologicznych z czerwca 2019)

Najlepsze podcasty ekologiczne po polsku

Więcej niż zdrowe odżywianie

SuperFoods – polska super żywność na wyciągnięcie ręki
Jak w domu zrobić ekologiczne kosmetyki?
Równowaga w życiu prywatnym i zawodowym

Each One Teach One

Świadomy Styl Życia. Jak Cieszyć Się Zdrowiem?
Życie Pełne Uważności
Fitoterapia – Jak Leczyć Się Roślinami?

Karolina Sobańska Podcast

Zero waste dla początkujących
Joanna Glogaza o odpowiedzialnej modzie i celebracji codzienności

Instrukcja obsługi człowieka

Niezłe Ziółko

Ziołowy Podcast Fiony

Puls Biznesu (odcinki poświęcone ekologii)

 

Najlepsze podcasty ekologiczne anglojęzyczne

Sow Edible Permaculture Podcast

Homesteading and Pearmaculture by Paul Wheaton

The minimalist podcasts

Sustainable World Radio- Ecology and Permaculture Podcast

New Books in Environmental Studies

An Organic Conversation

Future Ecologies

For the wild

 

Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek
podcasty ekologiczne
podcasty ekologiczne
podcasty ekologiczne

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl