fbpx

Czy Europarlament zakazał produkcji i sprzedaży plastikowych opakowań? Takie wiadomości pojawiły się w zeszłym tygodniu we wszystkich mediach. I wszyscy optymistycznie krzyknęli HURRA. Ja również. Ale im bardziej wczytywałam się w różne artykuły, tym większe wątpliwości mnie ogarniały. Bo czy naprawdę Europarlament zakazał produkcji i sprzedaży plastikowych opakowań?

Dzisiejsza rozmowa miała być rozmową o tym właśnie zakazie Europarlamentu. Ale przerodziła się w rozmowę światopoglądową na temat podejścia do ekologii.

To trudna rozmowa, dająca dużo do myślenia. Janusz Mizerny prowadzący bloga Green Projects, z którym dzisiaj rozmawiam, traktuje świadome podejście do ekologii znacznie szerzej niż jest to pokazywane w mediach społecznościowych. Nie owija w bawełnę i nie bawi się w pozytywne pokazywanie rzeczywistości. Pokazuje ją taką jak rzeczywiście jest.

Zapraszam do rozmowy 🙂

 

O czym rozmawiamy?

 • Jakie są największe problemy środowiskowe w Polsce?
 • O źródłach niskiej emisji i strefach czystego transportu
 • Jakie są alternatywy dla plastikowych opakowań, talerzy, sztućców?
 • Czy naprawdę jest problem z pakowaniem w sklepach do własnych opakowań?
 • Co to jest gospodarka obiegu zamkniętego i gospodarka linearna?
 • Jaka jest czystość powietrza w naszym kraju?
 • Co to jest mikroplastik?
 • O zmniejszeniu o 25 proc. konsumpcji produktów z tworzyw sztucznych do 2025 r.
 • Czy jest moda na zerowaste i gadżety zerowaste?
 • Jak wygląda sytuacja recyclingu w Polsce? Ile procent surowców jest poddawane recyclingowi i trafia z powrotem do użycia?
 • Czy lepiej kupować mleko w tetrapaku czy w plastiku?

 

Strony, miejsca i dokumenty, o których mówimy w odcinku

 

Jeżeli masz jakiś temat, o których chciałbyś / chciałabyś posłuchać, problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać to daj mi znać. Napisz do mnie agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Bo bardzo, bardzo chcę narywać te podcasty dla Was, dla Ciebie 🙂

 

Miłego zielonego dnia,

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Zdunek

 

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This