fbpx

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o ogrodach społecznych.  Mam wrażenie, że są one już w każdym mieście – w samym Poznaniu mamy już ich z 6 lub 7. Wydaje mi się również, że wszyscy już wiedzą co to są te ogrody społeczne. Ale oczywiście mogę się mylić bo sama działam w środowisku ogrodów społecznych i pewnie jestem w bańce informacyjnej.

Kilkanaście tygodni temu po Poznaniu rozniosła się wiadomość, że Ogród Kolektyw Kąpielisko – najstarszy i najbardziej znany ogród społeczny w Poznaniu, ma zostać zamknięty. I kiedy przygotowywałam się do rozmowy miałam przeświadczenie, że to będzie dosyć smutna rozmowa. Ale okazało się, że…. Posłuchajcie zresztą sami.

O ogrodach społecznych, a w szczególności o jednym z nich,  rozmawiam z niesamowicie mądrą osobą, zaangażowanym społecznikiem, architektem krajobrazu, animatorką, edukatorką ogrodniczą i przyrodniczą –  Magdaleną Garczarczyk.

O czym rozmawiamy?

  • czym są ogrody społeczne i jaka jest ich funkcja
  • jak powstał ogród Kolektyw Kąpielisko i dlaczego właśnie w tym miejscu
  • o roli miasta i urzędników w tworzeniu i funkcjonowaniu przestrzeni wspólnej
  • o skomplikowanym procesie podejmowania decyzji dotyczącym zieleni publicznej
  • czy Ogród Kolektyw Kąpielisko to to samo co Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko
  • jaki jest przekrój społeczny osób odwiedzających ten ogród
  • czy ludzie dbają o miejsca wspólne?
  • jaka jest przyszłość Ogrodu

 

Polecam zapoznać się z:

 

Zapraszam Cię również do wysłuchania odcinka nr 2 podcastu Jest Zielono, w którym z przedstawicielkami Urzędu Miasta Poznania rozmawiamy o tym co robią urzędnicy, żeby miasta były zielone.

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

 

Miłego, zielonego dnia 🙂

Pozdrawiam, Agnieszka

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This