fbpx

Koza na Lawendzie

W dzisiejszym odcinku rozmawiam z gościem, który… no właśnie, zanim Ci go przedstawię, muszę zrobić małe wprowadzenie. Kiedy rozpoczęłam przygodę z Pracownią Boruja, o którą tak często jestem pytana, ale też kiedy na poważnie zaczęłam podchodzić do projektu Jestem Zielona i do podcastu Jest Zielono, nagle w magiczny sposób zaczęli pojawiać się wokół mnie ludzie. Ludzie pełni pasji, realizujący swoje marzenia. I z taką właśnie osobą dzisiaj rozmawiam. Moim gościem jest Weronika Rybińska, a tematem naszej rozmowy będzie… Koza na Lawendzie. Co to takiego? Posłuchaj.

Kiedy poprosiłam Weronikę, by powiedziała o sobie kilka słów, rozpoczęła tak:

Mam na imię Weronika i razem z mężem prowadzę nieduże gospodarstwo ekologiczne pod Grunwaldem, na Mazurach. Mamy dzieci, pasiekę i stado kóz. Od kilku lat zajmowanie się gospodarstwem jest moją pracą. Kocham kozy i dzięki ich mleku wytwarzam kozie jogurty, twarogi i sery. Pochodzę ze wsi i zawsze ciągnęło mnie do grzebania w ziemi, siania i sadzenia. Ogromną satysfakcję przynosi mi patrzenie, jak moja praca rodzi pyszne dary natury – warzywa i owoce. Pasja do serów i miodów musiała się po prostu pojawić, ponieważ lubię gotować i jeść.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj…

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Skąd pomysł na nazwę Koza na Lawendzie.
  • Gdzie dokładnie znajduje się gospodarstwo i się w nim znajduje.
  • Jak się hoduje kozy.
  • Czy to prawda, że kozy śmierdzą.
  • Czy koza rzeczywiście zje wszystko i czy nie zjada tej uprawianej lawendy.
  • Jak się produkuje kozi ser.
  • Czym ser kozi wyprodukowany w domu różni się od tego sklepowego.
  • Jak zdobyć certyfikat na uprawę sera.
  • Czym jest krótki łańcuch dostaw.
  • Kiedy Weronika znajduje czas na pisanie e-booków i nagrywanie podcastu.

Zapraszam serdecznie!

Agnieszka Zdunek

 

 

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, polecam również miejsca Weroniki w sieci oraz naturalnie naszą Pracownię Boruja. Już niedługo nagram odcinek o nowościach na mojej ukochanej wsi.

A jeśli chciałbyś / chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz, jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres  agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.   Miłego zielonego dnia Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Czy wiesz, że możesz wygodnie słuchać podcastu Jest zielono na swoim telefonie? Wystarczy, że klikniesz jedną z poniższych ikon i dodasz podcast do ulubionych, a nie przeoczysz żadnego odcinka!

JZ72 Koza na Lawendzie
JZ72 Koza na Lawendzie
JZ72 Koza na Lawendzie
JZ72 Koza na Lawendzie
JZ72 Koza na Lawendzie

Odbierz 10 przepisów na naturalne kosmetyki, które z łatwością zrobisz w domu

warsztaty mydlarskie, kosmetyczne i świec sojowych

Hej 🙂 Sprawdź teraz skrzynkę pocztową i potwierdź zapis. Pamiętaj o sprawdzeniu spamu, maile lubią tam wpadać.

Pin It on Pinterest

Share This