Play

Odcinek 85

Jak żyć bez chaosu?

Wielu osobom minimalizm kojarzy się z czymś ograniczającym. Trzeba odmawiać sobie ubrań i butów, ściany w mieszkaniach mają być tylko białe, bez ozdób, z jedną szafą. Wszystko powinno być sterylne, prawie jak w szpitalu. Przedmioty mają być wyłącznie użyteczne. To jest postrzeganie większości osób, które gdzieś słyszały o minimalizmie, coś im się obiło o uszy. Ale czy słusznie?

Wiele/ wielu z Was wie, że moja droga do bycia ZIELONĄ  zaczęła się od świec sojowych. Potem przyszły kosmetyki, mydła, warsztaty. Ale nigdy nie mówiłam o tym, że zanim stałam się zielona, musiałam odgracić/odgruzować swój umysł. Czyli przejść na minimalistyczny styl życia. Dla mnie bycie less waste jest pochodną minimalizmu. Najpierw był minimalizm, później zero waste.

U każdego droga do bycia zieloną wygląda zupełnie inaczej. Dla każdego minimalizm oznacza zupełnie coś innego.

Do rozmowy o minimalizmie zaprosiłam Anię Krzemińską prowadzącą blog Prosty Kąt oraz konsultacje dotyczące odgruzowywania swojego mieszkania. I swojego umysłu.

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Co ludzie myślą, kiedy spotykają się z hasłem minimalizm;
  • Dlaczego warto porządkować rzeczy razem z dziećmi;
  • Czy minimalizm może się zmieniać w czasie;
  • Jakie emocje towarzyszą nam podczas porządkowania domu;
  • Co zrobić z rzeczami, których już nie chcę?
Miłego zielonego dnia!
Pozdrawiam, Agnieszka Zdunek

Jeśli wolisz oglądać, zapraszam Cię na YouTube Zielonej, gdzie umieściłam całą nasza rozmowę.

minimalizm

A jeśli chciałbyś/chciałabyś posłuchać podcastu na konkretny temat, masz problem, z którym nie wiesz jak sobie poradzić lub jest osoba, której bardzo chciałbyś posłuchać, napisz do mnie na adres agnieszka@jestemzielona.pl i powiedz, o czym chcesz usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu Jest Zielono.

Miłego zielonego dnia!

Agnieszka Zdunek

polecane odcinki

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi można obchodzić nie tylko 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Posłuchaj jak studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego działają dla naszej Planety.

Przyjaciółka Przyjaciółce

Przyjaciółka Przyjaciółce

Jak zaopiekować się kobietą, którą pierwszy raz widzimy w życiu? Co możemy zrobić, by zadbać o jej poczucie godności? Posłuchaj!

Zrównoważony fast fashion

Zrównoważony fast fashion

Dawanie ubraniom nowego życia to nic nowego. Istnieje wiele miejsc zajmujących się recyclingiem odzieży. Ale w jaki sposób zrównoważyć fast fashion? Posłuchaj!

Jak spełniać marzenia?

Jak spełniać marzenia?

Czy da się zbudować biznes oparty na rękodziele? Mając trójkę dzieci i wielkie cele? Posłuchaj inspirującej rozmowy o spełnianiu marzeń.

dołącz do zielonej społeczności

Blog

Poczytaj
w dowolnym momencie.

Youtube

Jeśli wolisz słuchać
i oglądać

Instagram

Jeśli chcesz być
na bieżąco.

Facebook

Jeśli chcesz
nie tylko oglądać,
ale i porozmawiać.

0
jestemzielona.pl