fbpx

Tyle się teraz słyszy o naturalnych mydłach i kosmetykach. Wiesz już, że są znacznie lepsze niż te dostępne na półkach w drogerii. Wiesz również, że mają same naturalne składniki jak zioła, oleje i olejki eteryczne. Ale ciągle myślisz, że ich zrobienie jest bardzo trudne i pracochłonne? Nic bardziej mylnego 😍

💚Zapraszam Cię na warsztaty mydlarskie dla początkujących i średniozaawansowanych💚
🌿W czasie warsztatów dowiesz się jak stworzyć własne, naturalne mydło do pielęgnacji ciała oraz mydło gospodarcze do sprzątania domu. Zrobione przez Ciebie mydło może być prezentem świątecznym dla najbliższych (chociaż bądź egoistką i zużyj je sama – będziesz zachwycona)

W programie:
🌺 Trochę niezbędnej teorii
Poznasz mydlane BHP czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Porozmawiamy o ABC mydła czyli o składzie, jakich tłuszczy używać i jakie powinny być ich proporcje. Dowiesz się co to jest saponifikacja i dlaczego warto czekać na mydło w kostce.

🌺 Nauczę Cię obsługi kalkulatora mydlanego
Przeanalizujemy wspólnie kalkulator mydlany i zastanowimy się jak tworzyć własna recepturę mydła.

🌺Tworzenie mydła
Zrobimy 4 mydła:
🌼 różane mydło solne. Natłuszczające mydło z solą himalajską i płatkami róży. Niezrównane na zmęczoną i przesuszoną zimą skórę
🌼 czarne mydło oliwkowe czyli słynne savon noir. To mydło w paście, którą nakładasz na skórę, wmasowujesz chwilę i spłukujesz, a Twoja skóra jest niesamowicie oczyszczona i pachnąca.
🌼 mydło „mega odplamiacz” czyszczące wszystkie plamy (po pierwszym użyciu nigdy nie wrócisz do drogeryjnych odplamiaczy)
🌼 mydło gospodarcze w płynie. Na bazie przygotowanego wcześniej mydła potasowego przygotujesz uniwersalny środek do czyszczenia domu. Nigdy więcej sklepowych środków drażniących skórę.

🌺 Z warsztatów zabierzesz do domu:
🌹 250 gram mydła solnego i 250 gram mydła „mega odplamiacz”
🌹 200 ml mydła savon noir i 200 ml mydła gospodarczego
🌹 materiały z recepturami i teorią (wysyłam mailem po warsztatach)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

💚 Miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19, 60-822 Poznań
💚 Czas trwania: 3 godziny (z możliwością przedłużenia – pytań jest zawsze bardzo dużo)
💚 Koszt: 80 zł dla członków Poznańska Kooperatywa Spożywcza;
100 zł dla pozostałych osób (wszystkie materiały i sprzęty są wliczone w cenę)
Uwaga: cena obowiązuje do 30 października. Po tej dacie koszt warsztatów to odpowiednio 100 i 130 zł

💚 Maksymalna ilość osób: 12; Minimalna ilość osób: 6
💚 Zapisy: agnieszka@jestemzielona.pl

💚 Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata (w przypadku nie zebrania się grupy, cała kwota jest zwracana). Wpłat proszę dokonywać na rachunek Deutsche Bank PBC S.A 02 1910 1048 2666 9384 7229 0001. Na życzenie wystawiam faktury.

Newsletter
JESZCZE NIE WYCHODŹ :) Zapisz się na newsletter “Jestem zielona” i jako pierwsza otrzymuj informacje o terminach warsztatów kosmetycznych i mydlarskich, najnowszych odcinkach podcastu Jest Zielono oraz proste przepisy na naturalne kosmetyki.
Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter. Został jeszcze jeden krok, potwierdź proszę swój adres e-mail. Szczegóły znajdziesz w przesłanej wiadomości.
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Podanie swoich danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie ich w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz informacji handlowych o blogowych produktach, np. warsztatach.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup

Pin It on Pinterest

Share This