fbpx

Zapraszam na warsztaty mydlarskie dla początkujących i średniozaawansowanych. W czasie warsztatów dowiesz się jak stworzyć własne, naturalne mydło do pielęgnacji ciała oraz mydło gospodarcze.

W programie:
1. Trochę niezbędnej teorii i zasad BHP
Poznasz mydlane BHP czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Porozmawiamy o ABC mydła czyli o składzie, jakich tłuszczy używać i jakie powinny być ich proporcje. Dowiesz się co to jest saponifikacja i dlaczego warto czekać kilka tygodni.

2. Nauka obsługi kalkulatora mydlanego dla przyszłych działań
Przeanalizujemy wspólnie kalkulator mydlany i zastanowimy się jak tworzyć własna recepturę mydła. Zobaczysz, że jest to bardzo proste

3. Tworzenie mydła – to, na co wszyscy czekają
Zrobimy 2 mydła:
– mydło sodowe kokosowe na zimno czyszczące wszystkie plamy (po pierwszym użyciu nigdy nie wrócisz do drogeryjnych odplamiaczy)
– mydło sodowe na zimno: do wyboru będzie pokrzywowe, szałwiowe, miętowe, sosnowe lub oliwkowe. Przy tym mydle nauczysz się wykorzystywać maceraty, barwniki i olejki eteryczne.

Każdy uczestnik zabiera ok 500 g mydła (ok. 250 g mydła każdego rodzaju) oraz materiały z recepturami i teorią

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce: Kontener Art., ul. Ewangelicka Poznań
Koszt: 150 zł (wszystkie materiały i sprzęty są wliczone w cenę)
Czas trwania: 3 godziny (z możliwością przedłużenia – pytań jest zawsze bardzo dużo)
Maksymalna ilość osób: 10
Minimalna ilość osób: 5
Zapisy: agnieszka@jestemzielona.pl lub tutaj 
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata 150 zł do 3 czerwca 2017 (w przypadku nie zebrania się grupy, cała kwota jest zwracana)

Wpłat proszę dokonywać na rachunek Deutsche Bank PBC S.A 02 1910 1048 2666 9384 7229 0001. Na życzenie wystawiam faktury.

P.S. Kilka dni przed warsztatami, każdy uczestnik dostanie ode mnie szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące ubioru i ogólnych zasad na warsztatach.

Zapraszam 🙂

Pin It on Pinterest

Share This