Test palenia świecy

Przed wręczeniem świecy komuś w prezencie albo przed jej sprzedażą, jeżeli taką planujesz, koniecznie musisz przeprowadzić test palenia świecy.
Ten test pokaże Ci czy knot, który wybrałaś jest właściwej wielkości. Może okazać się, że jest jest zbyt duży (to znaczy zbyt szeroki) lub zbyt mały (za wąski) w stosunku do wielkości pojemnika, w którym będziesz robić świecę.

Przeprowadzenie takiego testu nie jest trudne ale wymaga czasu i cierpliwości.

Obejrzyj film i przeczytaj artykuł.

Przeczytaj

Przed wręczeniem świecy komuś w prezencie albo przed jej sprzedażą, jeżeli taką planujesz, koniecznie musisz przeprowadzić test palenia świecy.

Ten test pokaże Ci czy knot, który wybrałaś jest właściwej wielkości. Może okazać się, że jest jest zbyt duży (to znaczy zbyt szeroki) lub zbyt mały (za wąski) w stosunku do wielkości pojemnika, w którym będziesz robić świecę. Przeprowadzenie takiego testu nie jest trudne ale wymaga czasu i cierpliwości.

Przytnij knot do 1 centymetra. Jeśli testujesz wiele świec, upewnij się, że są one wyraźnie oznaczone. Ja pod każdą świecą kładę karteczkę z numerem, a w notatniku, przy każdej cyfrze zapisuję uwagi.

Umieść świece na płaskiej powierchni, najlepiej na drewnianej desce lub sztywnym kartonie. w odległości 10-15 cm od siebie. Miejsce, w którym ustawisz świece powinno być bezpieczne tzn. bez dostępu dzieci ani zwierząt. To miejsce powinno być również widoczne z innych miejsc, w których będziesz się znajdować, ponieważ zapalonych świec nie wolno pozostawiać bez nadzoru.

Zapal świece i zapisz czas. Bardzo ważne jest, aby mieć oko na świece, gdy się palą, zwłaszcza podczas testowania nowych knotów.

Po 2 godzinach zapisz jak wyglądają świece. Każda ze świec. Zwróć uwagę na wygląd roztopionego jeziorka i wygląd knota. Większość osób chce, aby świeca w pojemniku wypaliła się do brzegów pojemnika, nie pozostawiając wosku na bokach. W przypadku świecy wolnostojącej zostaw 1 centymetr ściany bocznej, aby uniknąć możliwości rozlania się wosku.

Pożądany rozmiar stopionego basenu (czyli właśnie jeziorka) będzie zależał od rodzaju świecy, którą chcesz zrobić. Jeżeli wosk całkowicie się nie roztopił się aż do ścianek naczynia, knot jest najprawdopodobniej za mały.

Po kolejnych 4 godzinach znowu zapisz szczegóły roztopionego jeziorka i knota, a następnie delikatnie zgaś płomień. W tym momencie basen świecy z dobrze dobranym knotem powinien sięgać do brzegów naczynia a głębokość roztopionego wosku powinna mieć około 1 centymetra i 25 milimetrów.

Jeżeli na knocie pojawia się grzybek albo na ściankach pojemnika jest sadza lub jeziorko stopu jest znacznie głębsze niż 1,25 centrymentra, knot najprawdopodobniej jest za duży.

Pozostaw świecę do ostygnięcia na co najmniej 5 godzin a następnie ponownie zapal. Zobacz jak się zachowuje po 2 godzinach i po 4 godzinach. Zapisuj w notatniku. Powtarzaj te kroki, aż świeca całkowicie się wypali.

Aby upewnić się, że dokładnie widzisz to, co zobaczą Twoi klienci czy Twoja rodzina, przed podjęciem decyzji o wielkości knota i wielkości pojemnika, wypal świecę do samego końca.

Pamiętaj również, że niektóre olejki zapachowe mogą wpływać na palenie się świecy. Jeżeli używasz zbyt dużej ilości olejów, knot może się po prostu zapchać. Ten problem możesz rozwiązać zwiększając rozmiar knota.
Dlatego właśnie testowanie świecy, z różnymi rodzajami knotów, różnymi rodzajami wosków, z olejkami zapachowymi lub bez olejków jest tak istotne.

 

0
jestemzielona.pl